Volejbal 29. listopad 2022

Volejbal na začátku sezony 2022/2023

Od září jsme zahájili další soutěžní sezónu, a to jak v mládežnických kategoriích, tak i v dospělých. Všechna naše družstva se účastní soutěží na okresní úrovni. 

BAREVNÝ MINIVOLEJBAL

20. listopadu jsme se zúčastnili dalšího turnaje v barevném minivolejbale. Tentokrát jsme poskládali 6 družstev s celkem 15 hráči. Největší úspěch jsme měli v oranžové kategorii, kde děvčata Eliška Herotová a Gabriela Farná získala krásné třetí místo. Letos jsme se poprvé zúčastnili i v modré kategorii, kde jsme skončili na pátém místě z 12 družstev. Děkuji za pěkný výkon Dominiku Mohylovi, Monice Skotnicové a Julii Halatové. Všechny děti se snažily a odvedly velmi slušný výkon.

MLADŠÍ ŽÁCI / ŽAČKY - trojkový volejbal

Do soutěže se přihlásilo celkem 23 týmů, které se rozdělily po prvním turnaji v Raškovicích do pěti skupin. Poslední turnaj se hrál v naší tělocvičně, kde naše družstvo vyhrálo a postoupilo do vyšší skupiny C.

STARŠÍ ŽÁCI / ŽAČKY - čtverkový volejbal

Mimo barevného volejbalu nejmladších volejbalistů a trojkového volejbalu mladšího žactva letos hrajeme i volejbal čtveřic staršího žactva. 
V této soutěži je přihlášeno 6 týmů. Metylovice, Red Frýdlant A a B, Janovice, Rožnov, Brušperk. Systém je turnajový, kdy na turnaji hraje každý s každým. I přesto, že se tato soutěž hraje na zmenšeném hřišti, nejsme schopni tento turnaj uspořádat, protože máme malou tělocvičnu a nedostatek šaten pro 6 týmů a 3 hřiště. 
Zatím byly odehrány dva turnaje. První z nich patřil do tzv. „okoukávacích“ a příliš se nám nedařilo. Za to v druhém turnaji se děvčata (Dominik byl nemocný) předvedla a porazila všechny kromě favorizovaných celků Red volley A a B. Snad forma vydrží…

KADETKY U18Z - šestkový volejbal

Letos hrají děvčata z Metylovic okresní přebor kadetek v šestkách. V této soutěži jsou přihlášeny 4 celky. Metylovice, VK Frýdlant, Janovice a Raškovice. Tato soutěž se hraje turnajově a první kolo turnaje se hrálo v Metylovicích, kdy jsme hostili celky Frýdlantu a Raškovic. Pro některé naše hráčky to byla premiéra v šestkovém volejbale. S Frýdlantem jsme hráli vyrovnanou partii, ale bohužel jsme prohráli 1:2. S Raškovicemi se nám nedařilo vůbec a prohráli jsme 0:3.
Zatím jsme na třetím místě a čekáme na další turnaj, kde naše výkonnost půjde určitě nahoru.

ŽENY

Ženy mají za sebou odehrané tři zápasy (proti VK Raškovice, TJ Sokol Mosty u Jablunkova a TJ Sokol Palkovice) a nachází se na prozatímním třetím místě. Bohužel se nám zatím moc nedaří a připsaly jsme si pouze jednu výhru nad Mosty u Jablunkova. Zbylé zápasy pro nás skončily prohrou 1:3.

MUŽI

Podzimní část okresního přeboru mužů ve volejbale se herně dařila. V naší malé nevyhovující tělocvičně jsme porazili všechny týmy. Na hřištích soupeřů už ale přišly dvě prohry vždy s poměrem setů 2:3, za což je dle pravidel bod pro prohraný tým. Podzimní část strávíme na pěkném druhém místě.

Kontakt

SPORTOVNÍ KLUB METYLOVICE z.s.

Metylovice 466, 739 49 Metylovice

Předseda

Radomír Kulhánek +420 605 245 640

Tajemník

Vladimír Míček +420 603 109 819

Hospodář

Ilona Sasynová